agility

Zmień wielkość liter
+
-

Co to jest AGILITY?

Agility jest sportem dla psów polegającym na jak najszybszym i bezbłędnym pokierowaniu psa-zawodnika przez tor przeszkód. Za każdym razem przeszkody układane są w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób (w różnej konfiguracji i odległości między sobą). Ich trudność jest dostosowywana do poziomu, klasy i doświadczenia psów-zawodników. Pies w czasie konkursu prowadzony jest przez opiekuna, który poprzez komendy głosowe i ruchowe wyznacza pupilowi odpowiednią kolejność pokonywania przeszkód.Kolejność ta jest ujawniana opiekunom przed zawodami, tak więc ich zadaniem jest zapoznanie się z elementami toru i porządkiem pokonywania ich przez psa-zawodnika.

Dlaczego warto uprawiać AGILITY?

Agility jest doskonałą okazją do zabawy i wyszkolenia swojego psa. Większość psów z natury lubi się wspinać, biegać, skakać. AGILITY jest więc sportem bazującym na psich predyspozycjach rozwijając zarazem ich zwinność. Jednocześnie sport ten pogłębia pozytywne relacje z opiekunem, natomiast razem opiekun i pies tworzą team nastawiony na osiągnięcie wspólnych celów. Jest to dobra zabawa, jak i wyczerpujący trening zarówno dla psa jak i przewodnika.

Jak rozpocząć przygodę z AGILITY ?

W Polsce istnieje wiele klubów agility, które zrzeszają zarówno amatorów jak i zawodowców. Podstawą rozpoczęcia przygody z agility jest posiadanie psa. Agility można trenować z każdym psem- gdyż ten sport jest dla psa, a nie pies dla sportu. Poprzez odpowiednią motywację pupila i treningi można naprawdę wiele osiągnąć. Jednakże rasy tj. shepard australijski, terier, border collie czy krótkowłosy collie pirenejski posiadają wyjątkowe predyspozycje sportowe, a co za tym idzie osiągają lepsze wyniki w Mistrzostwach.

Wiele przeszkód można zbudować we własnym zakresie, np. slalom między tyczkami, tunel czy kładkę. Wykonanie przeszkód może sprawić wiele radości i pobudzić naszą kreatywność.

Dlaczego warto trenować AGILITY na sztucznej trawie?

Sztuczna trawa w miejscach treningowych sprawdza się rewelacyjnie. Daje psom i przewodnikom odpowiednią przyczepność oraz zapewnia doskonałe walory estetyczne. W łatwy sposób można ją czyścią i przez wiele lat cieszycz się dobrze wyglądającą nawierzchnią.

AGILITY to przede wszystkim świetna zabawa ze swoim pupilem, motywująca nas do aktywnego spędzania czasu przez cały rok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA